#tillsammansförcity

Äta

En god lunch, smarrig middag, en mysig fika eller en lyxig ostbricka – här finns massvis att välja mellan!

Hemleverans och avhämtning

Chateau Foret chforet.se/ 042- 129035
Chocolatte chocolatte.se
Resturang Edelweiss Öl & Kök restaurangedelweiss.se 042-213737
Hemmakväll – https://www.hemmakvall.se/hemleverans/
Kol & Cocktails kolhelsingborg.se 042-4004060
Thai Corner www.thaicorner.se 042-185965
Holy Greens holygreens.se
Kgränd Bistro & Deli kgrand.se 042-281055
Mommees mommees.se 042-303 54 94
Fahlmans www.fahlmans.se 042-21 30 60
Paolo´s paolositalian.se
Restaurang Edelweiss restaurangedelweiss.se
Wok On Fire wokonfire.nu
Pizzabakeren soderhbg.se/pizza-bakeren 042-3015950
Woso Sallad & Sushi woso.se
Bronx Burgers bronxburgers.se
Absolute Thai 042-449 09 17 Foodora
Franssons Krog restaurangfranssons.se 042-623 75 65
Redimat redimat.se

 

Avhämtning

Backhaus Bageri & Café backhaus.se
Bruket Kaffebar bruketkaffebar.se
Bara Vara baravara.eu 042-24 52 52
Kitchen & Table kitchenandtable.se
At Mollberg www.atmollberg.se
Freakin Fries freakinfries.se
HEAT heathbg.se
Charles Dickens charlesdickens.nu
Ebbas Fik ebbasfik.se 042-281440
Munthers Krog www.muntheskrog.se 042-138595
Olsons Skafferi olsonsskafferi.se 042-140708
Ålgrändens Ost & Deli algrandensost.se 042-149645
Pinchos Helsingborg Söder pinchos.se
Pinchos Helsingborg Centrum pinchos.se
The Bishops Arms Marina Plaza bishopsarms.com
Espresso House – Bruksgatan espressohouse.com
Espresso House – Knutpunkten espressohouse.com
Espresso House – Kullagatan espressohouse.com
Espresso House – Kullagatan espressohouse.com
Espresso House – Norra Hamnen espressohouse.com
Kebab King  kebabking.se
Kings Corner kingscorner.se
LÅDAN Vegancafé soderhbg.se/ladan/
Papadam papadamindisk.se
Pitchers pitchers.se
Sillen & Makrillen sillenmakrillen.se
Subway subway.com
Telegrafen telegrafenhelsingborg.se
Thai Corner thaicorner.se
The Bishops Arms Mollbergs bishopsarms.com
The Tivoli thetivoli.se
Utposten utposten.com
Wayne´s Coffee Järnvägsgatan och Rådhuset waynescoffee.se
Venti Trattoria thevaulthotel.se
Via 95 via95.se
Vibes Poké Bar vibespokebar.se

Informationen fylls på och uppdateras löpande. Vi reserverar oss för felaktiga uppgifter. 

Handla

Om du söker något speciellt till dig själv, hemmet eller kanske en present till någon du tycker om.

Äta

En god lunch, smarrig middag, en mysig fika eller en lyxig ostbricka – här finns massvis att välja mellan!

Göra

Vad känner du för idag? Fixa håret, se en film, gå på en utställning eller unna dig en upplevelse.

Bo

Passa på att unna dig en natt på ett av stadens fantastiska hotell! En hemester är aldrig fel för oss helsingborgare.