#tillsammansförcity

Handla

Om du söker något speciellt till dig själv, hemmet eller kanske en present till någon du tycker om.

 

Hemleverans

Fab Form 042-133200 info@fabform.se
Boutique Garanti 0733-920502
Newhouse 042-21 44 00

E-handel med hemleverans

Chocolatte chocolatte.se
The Body Shop thebodyshop.com
Trampolin trampolinshoes.se
Yves Rocher yves-rocher.se
Zilo butikzilo.se
Åhlens ahlens.se
Apoteket Kullagatan apoteket.se
Akademibokhandeln Killbergs akademibokhandeln.se
Style & Living styleliving.se
Buttericks buttericks.se
Carl Hoff carlhoff.se
Flash flashwoman.se
Gents Barber & Shop gents.se
Lakritsfabriken lakritsfabriken.se
Rebecca Falck rebeccafalck.se
Rituals rituals.com
Sand & Lin sandolin.se
Scorett scorett.se
Smarteyes smarteyes.se
Fot & Skospecialisten fotskoshop.se
Souvenir shop souvenirs.se
Stadium stadium.se
Stenströms stenstroms.nu
Stinas Blommor by Nils interflora.se
Newhouse www.newhouse.se/se
MarQet marqetstores.se
Mint Fashion mintfashion.se
Löplabbet loplabbet.se
Lindex lindex.com/se
Gina Tricot ginatricot.com/se
Guldvarufabriken guldvarufabriken.se/sv
Gömstället gomstallet.se/se
Kappahl kappahl.com
Kicks kicks.se
Kjell & Company kjell.com/se
Polarn o Pyret polarnopyret.se
Hälsokraft halsokraft.se
HM hm.com
Halmén Musik halmenmusik.se

 

Informationen fylls på och uppdateras löpande. Vi reserverar oss för felaktiga uppgifter. 

Handla

Om du söker något speciellt till dig själv, hemmet eller kanske en present till någon du tycker om.

Äta

En god lunch, smarrig middag eller en mysig fika? Ät i city, hämta take away eller beställ hemleverans.

Göra

Vad känner du för idag? Fixa håret, se en film, gå på en utställning eller unna dig en upplevelse.

Bo

Passa på att unna dig en natt på ett av stadens fantastiska hotell! En hemester är aldrig fel för oss helsingborgare.

City levererar

En ny verklighet föder nya idéer. Verksamheterna i city har det tufft utifrån den nya situationen och vi ser stor minskning av antal besökare i stadskärnan. För att underlätta för kunder att fortsätta handla i city testas därför en ny gemensam lösning för leveranser.

Hjälp till som företag

Vi ser många initiativ från företag och kontor i stadskärnan, med kreativa sätt att stötta citys verksamheter.
tillsammans behåller vi vår stadskärna levande. Här kan du läsa om några enkla förslag på sätt att hjälpa.